გაკვეთილის გეგმა ისტ-ის გამოყენებით
მასწავლებელი -ნანა ჩადუნელი
საგანი - ინგლისური ენა
სწავლების საფეხური/ დაწყებითი: კალსი 2
მოსწავლის რაოდენობა -8
გაკვეთილის თემა : A Hungry
Caterpilar
გაკვეთილის ხანგრძლივობა:
40 წთ
გაკვეთილის მიზანი: მოსმენის, კითხვის , ლაპარაკის უნარების
განვითარება
სტანდარტი
მიმართულება : მოსმენა
უცხ.დ 2.2 მოსწავლეს შეუძლია მოსმენილი ილუსტრირებული
მინიდიალოგების/ მონოლოგების გაგება
მიმართულება :კითხვა
უცხ.დ. 2. 5 მოსწავლეს შეუძლია სიტყვების წინადადებების
გაშიფვრა წაკითხვა
უცხ.დ.2.6 მოსწავლეს შეუძლია მცირე ზომის ილოსტრირებული
ტექსტების გაგება
მიმართულება : ლაპარაკი
მოსწავლეს შეუძლია მარტივ ინტერაქციაში მონაწილეობა
შედეგი;
მიმართულება ლაპარაკი: მოკლედ პასუხობს კითხვებს მისთვის ნაცნობ თემატიკაზე
მოსმენა : მოსმენისას ამოიცნობს ნასწავლ სიტყვებს, გამოთქმებს
მიმართულება კითხვა: შიფრავს და ხმამაღლა
კითხულობს მოკლე წინადადებებს
შეფასება
: განმავითარებელი
|
ძალიან კარგად
|
კარგად
|
საშვალოდ
|
1 მოსმენა
·
იგებს მასწავლებლის მითითებას
·
იგებს მცირე ზომის ტექსტს
2 ლაპარაკი
·
სწორად კითხულობს
·
სწრაფად და გარკვევით წარმოთქვამს ბგერებს
·
იცავს ენისათვის დამახასიათებელ ინტონაციას და აქვს
სათანადო გამოთქმა
3 კითხვა
კითხულობს და იგებს მცირე ზომის ტექსტს და ინსტრუქციებს
*სწორად კითხულობს სიტყვებს
*კითხულობს გაბედულად
|
|
|
|
|
№
|
აქტივობა
|
მეთოდი
|
კლასის ორგანიზების ფორმა
|
სასწავლო
რესურსები
|
დრო
|
თითოეული აქტივობის ბოლოს მისაღწევი შედეგები
|
|
1
|
საორგანიზა-ციო. მიზნის
გაცნობა(ვესალმები;hello.! Ask them: How are you today? Are you happy?
Stand up who is happy! Jump who is hungry! Turn around who is thirsty! Touch
the ground who is sleepy
|
თამაში. გონებრივი იერიში
|
საერთო საკლასო
|
საკლასო ჟურნალი
|
3 წთ.
|
გაკვეთილის მიზანის და გეგმის
გაცნობა.
|
|
2
|
გამოწვევა (შესავალი).
მასწავლებელი ხატავს აფაზე წრეს, შემდეგ რამდენიმე წრეს ჰორიზონტალურად, სვამს კითხვას what is it? ბავშვებს
სხადასხვა პასუხი აქვთ. პირველ წრეს მასწავლებელი უხატავს პირს და თვალებს. ეს
არის: A CATERPILLAR.
ვეკითხებით Is the caterpillar
happy? Is it hungry? What do you think?
|
გონებრივი იერიში.
|
საერთო საკლასო , ინდივიდუალური.
|
ვიდეო და აუდიო ჩანაწერის მოსმენა
ჩვენება,საჩვენებელი ბარათები დაფა, სამაგრები
|
7 წთ.
|
მოსწავლეები გაიხსენებენ რა იციან
ფერების შესახებ, მასწავლებლის მითითების მიხედვით თავად მოძებნიან შესაბამის
სურათს
|
|
3
|
ბავშვები უსმენენ მოთხრობას A HUNGRY CATERPILLAR. მოთხრობის მიხედვით ის
იცვლის ფერებს და ხდება ისფერი რასაც შეჭამს ვსვამთ კითხვებსDo you like the
story? What colour is a caterpillar? Is a caterpillar hungry?... 2) მოსწავლეებმა
უნდა გააკეთონ თავის ბუკებშიA HUNGRY CATERPILLAR მოთხრობის მიხედვით და უნდა
წარმოადგიმონ თავისი ნამუშევარი ბუკებში
|
აქტიური ლექცია, პრაქტიკული
მუშაობა.
|
საერთო საკლასო, ინდივიდუალური.
|
სახელმძღვანელო, 16 გვ. დაფა მოსამენი დავალება 16გვ( 11)
აკეთებენ ბუკებში ვორდის ფურცელზე
მუხლუხოს
|
25 წთ.
|
გაკვეთილის ბოლოს მოსწავლეებს
ეცოდინებათ, ახალი სიტყვები.
ისწავლიან ბუკის გამოყენებას
|
|
4
|
საშინაო დავალება
|
მინი ლექცია
|
საერთო საკლასო
|
სამუშაო რვეული გვ15 დავ.3
|
4 წთ.
|
მოსწავლეები ინიშნავენ დავალებებს მასწავლებლის მითითების მიხედვით.
|
|
5
|
სარეზერვო აქტივობა
|
დაკარგული სიტყვები
|
საერთო საკლასო
|
საჩვენებელი ბარათები
|
|
ახალი სიყტვების განმტკიცება
|
შსეფასება განმავითარებელი 1 წთ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|