რეფლექსია
გაკვეთილის გეგმა ისტის დამოყენებით
ჩატარების თარიღი 26/09/2019
მოსწავლეთა რაოდენობა :- 8
მოსწავლეებმა ისწავლეს ფერები ინგლისურად. ისწავლეს სახალისო სიმღერა ფერებზე
ნახეს ვიდეო კლიპი ფერებთან დაკავშირებით. მოეწყო სახალისო შეჯიბრი ჯგუფებსშორის. გამოვლინდა გამარჯვებული ჯგიფი . შეფასება მიიღეს განმავითარებელი. გაკვეთილის ბოლოს ბავსვებმა განიმტკიცეს პირველ კლასში ნასწავლი ფერები და ისწავლეს ახალი ფერები სრულად. გაკვეთილმა ჩაიარა სახალისოდ
Monday, September 30, 2019
Thursday, September 26, 2019
გაკვეთილის გეგმა ისტ-ის გამოყენებით
მასწავლებელი -ნანა ჩადუნელი
საგანი - ინგლისური ენა
სწავლების საფეხური/ დაწყებითი: კალსი 2
მოსწავლის რაოდენობა -8
გაკვეთილის თემა : spring
colours
გაკვეთილის ხანგრძლივობა:
40 წთ
გაკვეთილის მიზანი: მოსმენის, კითხვის , ლაპარაკის უნარების
განვითარება
სტანდარტი
მიმართულება : მოსმენა
უცხ.დ 2.2 მოსწავლეს შეუძლია მოსმენილი ილუსტრირებული
მინიდიალოგების/ მონოლოგების გაგება
მიმართულება :კითხვა
უცხ.დ. 2. 5 მოსწავლეს შეუძლია სიტყვების წინადადებების
გაშიფვრა წაკითხვა
უცხ.დ.2.6 მოსწავლეს შეუძლია მცირე ზომის ილოსტრირებული
ტექსტების გაგება
მიმართულება : ლაპარაკი
მოსწავლეს შეუძლია მარტივ ინტერაქციაში მონაწილეობა
შედეგი;
მიმართულება ლაპარაკი: მოკლედ პასუხობს კითხვებს მისთვის ნაცნობ თემატიკაზე
მოსმენა : მოსმენისას ამოიცნობს ნასწავლ სიტყვებს, გამოთქმებს
მიმართულება კითხვა: შიფრავს და ხმამაღლა
კითხულობს მოკლე წინადადებებს
შეფასება
: განმავითარებელი
|
ძალიან კარგად
|
კარგად
|
საშვალოდ
|
1 მოსმენა
·
იგებს მასწავლებლის მითითებას
·
იგებს მცირე ზომის ტექსტს
2 ლაპარაკი
·
სწორად კითხულობს
·
სწრაფად და გარკვევით წარმოთქვამს ბგერებს
·
იცავს ენისათვის დამახასიათებელ ინტონაციას და აქვს
სათანადო გამოთქმა
3 კითხვა
კითხულობს და იგებს მცირე ზომის ტექსტს და ინსტრუქციებს
*სწორად კითხულობს სიტყვებს
*კითხულობს გაბედულად
|
|
|
|
№
|
აქტივობა
|
მეთოდი
|
კლასის ორგანიზების ფორმა
|
სასწავლო
რესურსები
|
დრო
|
თითოეული აქტივობის ბოლოს მისაღწევი შედეგები
|
|
1
|
საორგანიზა-ციო. მიზნის
გაცნობა(ვესალმები;hello. How are you ?
|
|
საერთო საკლასო
|
საკლასო ჟურნალი
|
2 წთ.
|
გაკვეთილის მიზანის და გეგმის
გაცნობა.
|
|
2
|
გამოწვევა (შესავალი).
მასწავლებელი აჩვენებს სურათებს შემდეგ
კი სვამს კითხვებს what is it? What colour is it? არსებული ცოდნის გასააქტიურებლად. ვარჯიში
მოტივაციისათვის.
|
გონებრივი იერიში.
|
საერთო საკლასო , ინდივიდუალური.
|
ვიდეო https://www.youtube.com/watch?v=qhOTU8_1Af4
და აუდიო ჩანაწერის მოსმენა ჩვენება,საჩვენებელი ბარათები დაფა, სამაგრები
|
7 წთ.
|
მოსწავლეები გაიხსენებენ რა იციან
ფერების შესახებ, მასწავლებლის მითითების მიხედვით თავად მოძებნიან შესაბამის
სურათს
|
|
3
|
ახალი გაკვეთილის ახსნა .
ვისწავლოთ ფერები სრულად ვჩვენებთ ახალo ფერების ფლეშებს. ვიმეორებთ ინგლისურად. 1 თამაში: საჩვენებელ
ბარათებს ვუნაწილებ ბავშვებს და ვუსმენთ აუდიო ჩანაწერს ფერების შესახებ და
ბავშვები გვაჩვენებენ დასახელებულ ფერს.
2) მოსმენის დავალება: ვუსმენთ ვუყურებთ
წიგნში მოცემულ ნახატს . კიდევ ერთხელ ვუსმენთ და ვკითხულობთ. მერე წიგნი
დავხუროთ და ყველა იმეორებს რა დაიმახსოვრა
3) ვსწალობთ სიმღერას ფერებზე
აუდიო ჩანაწერის დახმარებით
|
აქტიური ლექცია, პრაქტიკული
მუშაობა.
|
საერთო საკლასო, ინდივიდუალური.
|
სახელმძღვანელო, 12 გვ. დაფა
საჩვენებელი ბარათები მოსამენი დავალება
12გვ( 6) (7)
|
20 წთ.
|
გაკვეთილის ბოლოს მოსწავლეებს
ეცოდინებათ, ახალი სიტყვები.
|
|
4
|
მოსწავლეებს ვყოფთ 2 ჯგუფად ვუნაწილებ
საჩვენებელ ბარათებს. თითოეული ჯგუფი ერთმანეთეს აჩვენებს ბარათებს და ეკითხება what colour is
it? წსორი პასუხის შემთხვევაში ჯგუფს
ექნება 1 ქულა. რომელი ჯგუფიც მეტ ქულას დააგროვებს გამარჯვებული იქნება
|
კითხვა პასუხი/
|
ჯგუფური
|
|
7 წთ.
|
მოსწავლეები ამთლიანებენ არსებულ
და ახლად მიღებულ ცოდნას.
|
|
5
|
საშინაო დავალება. მოცემულია
საღებავის ქილები და უნდა დააწერონ შესაბამისი ფერი.
|
მინი ლექცია.
|
საერთო საკლასო.
|
სამუშაო რვეული 10 გვ. 2 დავალება
, ლექსიკონი, სახელმძღვანელო.
|
3 წთ.
|
მოსწავლეები ინიშნავენ დავალებებს მასწავლებლის მითითების მიხედვით.
|
|
6
|
სარეზერვო აქტივობა
|
დაკარგული სიტყვები
|
საერთო საკლასო
|
საჩვენებელი ბარათები
|
|
ახალი სიყტვების განმტკიცება
|
|
შსეფასება განმავითარებელი 1 წთ
|
|
|
|||||
Subscribe to:
Posts (Atom)